Finestra No.2.0


Poszukiwanie naturalności w konstruowaniu kolumn przypomina stąpanie po kruchym lodzie. Bardzo łatwo jest przekroczyć granicę efekciarstwa dającego złudny efekt dynamiki i szczegółowości. Z drugiej strony zbytnia powściągliwość uniemożliwi wykorzystanie w pełni potencjału zawartego w głośnikach. Stworzenie kolumny, która zdolna będzie przekazać bogactwo szczegółów w sposób nienarzucający się jest zawsze bardzo trudne. Konieczna jest równowaga, która ma początek w doborze przetworników. Obudowa musi być konstrukcyjnym podążaniem za tym wyborem, podobnie intonacja.

Harmonia Równowaga Proporcje

Uzyskana synergia to w pełni zintegrowany przekaz w zakresie średnio-wysokotonowym. Jednolitość w tym zakresie jest fundamentalna dla rzetelnego i wiarygodnego przekazania treści muzycznej. Ukazuje rzeczywisty obraz instrumentów oraz pełną paletę barw ludzkiego głosu. Wokal jest jedną z najmocniejszych stron tego projektu.

Osiągnięcie naturalności było priorytetem już od doboru głośników. Stąd wybór padł na tweeter Seasa model T25CF002. Wysokotonowiec odpowiedzialny jest nie tylko za kierunek w barwie czy jasność brzmienia, do jego zadań należy również budowa wielkości sceny dźwięku oraz lokalizacja instrumentów. T25CF002 to równowaga, dynamika i przestrzeń pod rządami naturalności.

SPECYFIKACJA


Typ kolumny:
3-drożna. Bass-reflex x2.
Użyte głośniki:
Wysokotonowy - Seas Excel T25CF002
Średniotonowy - Seas Excel W18E001
Niskotonowy - Seas Excel W26FX001
Impedancja:
8 ohm
Pasmo:
26 - 30 000Hz
Punkty podziału:
250 / 2 500 Hz
Skuteczność:
89 db
Wymiary:
1220x370x480mm (wys - szer - gł)
Waga:
96 kg/szt
Informacje:
Grubość ściany 29-59mm. Oba głośniki basowe w niezależnych komorach.